Regulamin

 1. Sklep internetowy MelonMask.pl zwany dalej „Sklepem”, działający pod adresem https://melonmask.pl prowadzony jest przez firmę: SELENATE s.c., ul. Grzegórzeckiej 77B/33, 31-559 Kraków
  NIP: 675-136-03-63,
  REGON: 120437617.
  Sklep zlokalizowany jest pod adresem siedziby firmy.
 2. Do korzystania ze Sklepu, w tym przeglądania asortymentu oraz składania zamówień na produkty, niezbędne są:
  • komputer z dostępem do sieci Internet i przeglądarką internetową np IE, Chrome, Firefox, Opera, Safari lub urządzenie mobilne typu smartfon albo tablet posiadające przeglądarkę oraz dostęp do internetu.
  • aktywne konto poczty elektronicznej (e-mail)
 3. Sklep realizuje sprzedaż wyłącznie na terytorium Polski. Sklep nie wysyła zamówionych towarów poza granice Polski.
 4. Zamówienia mogą składać Klienci, którzy mają ukończone 18 lat, zarejestrowali się w sklepie, lub złożyli zamówienie jako Gość (bez konieczności rejestracji), podając swoje dane osobowe, które są niezbędne do realizacji zamówienia. Wraz z dokonaniem rejestracji, lub zakupów (bez rejestracji) Klient wyraża zgodę na zbieranie, przechowywanie oraz przetwarzanie swoich danych osobowych do celów związanych z realizacją zamówienia, założenia konta (rejestracją w sklepie), zapisem do newslettera, które szczegółowo opisuje Polityka prywatności sklepu dostępna pod adresem https://melonmask.pl/polityka-prywatnosci
 5. Transakcje zawierane za pośrednictwem sklepu są umowami  sprzedaży i ich potwierdzeniem jest paragon/faktura dostarczany/a Klientowi wraz z zamówieniem.
 6. Klient może dokonać zmian w zamówieniu lub je anulować kontaktując się z obsługą sklepu mailowo pisząc na adres hello@melonmask.pl, o ile zamówienie nie zostało jeszcze wysłane.
 7. Wszystkie produkty sprzedawane w sklepie są nowe oraz wolne od wad. Każdorazowo sklep przedstawia pełen opis właściwości (wielkość, kształt, materiał) oraz zdjęcie oferowanego towaru. Nie ogranicza to w żaden sposób Kupującego do reklamowania produktów.
 8. Wszystkie ceny w sklepie podane są w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT w stawce 23% i są jednakowe dla wszystkich Kupujących z zastrzeżeniem obowiązujących na stronie rabatów. Cena podana przy każdym produkcie jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia.
 9. Koszt przesyłki towarów ustalany jest w oparciu o cenniki wskazanych Przewoźników. Po wskazaniu przez Klienta sposobu dostawy, koszt przesyłki doliczany jest do wartości zamówienia. Koszty opakowania ponosi sklep.
 10. Prezentowane w sklepie zdjęcia przestawiają oferowane przez sklep produkty. Nieznaczna różnica w wyglądzie otrzymanego towaru względem prezentowanego może wynikać z różnych ustawień i parametrów monitora Klienta. W przypadku wątpliwości co do wyglądu przedmiotu wskazany jest kontakt mailowy lub telefoniczny z pracownikiem sklepu.
 11. Sklep zastrzega sobie prawo do zmian w zakresie asortymentu, ilości oraz cen sprzedawanych produktów. Sklep zastrzega sobie prawo do wycofania poszczególnych produktów ze sprzedaży bez podania przyczyn, a także do czasowego zamknięcia sklepu internetowego.

Płatności

 1. Sklep umożliwia opłacenie zamówienia z góry (przed jego wysyłką), sklep nie wysyła zamówień za pobraniem.
 2. Płatność za zamówienie przy wyborze płatności z góry powinna być uregulowana w ciągu 7 dni kalendarzowych od dnia jego złożenia i może być dokonana w następujących formach:
  • online poprzez system płatności Paynow
  • przelewem bankowym na rachunek: MelonMask.pl, MBank numer konta 22 1140 2017 0000 4102 0635 4676, ul. Grzegórzecka 77B/33, 31-559 Kraków,
  • Brak zapłaty w ciągu 7 dni powoduje automatyczne anulowanie zamówienia.

Wysyłka i odbiór zamówień

 1. Zamówienia wysyłamy w dni robocze zazwyczaj w ciągu 24h od momentu zaksięgowania należności na koncie bankowym Sklepu. Nie dotyczy to weekendów, świąt i przerw urlopowych,. Podczas przerw urlopowych zamówienia mogą być składane w normalnym trybie, natomiast ich wysyłkę realizujemy po zakończeniu przerwy. Informacja o trwających przerwach oraz dacie wysyłki zamówień złożonych podczas przerw znajduje się na stronie głównej sklepu.
 2. Zamówione produkty wysyłamy za pośrednictwem Paczkomatów, Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej UPS. Wszystkie przesyłki wysyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej są przesyłkami poleconymi. Koszt wysyłki zależny jest od wartości zamówienia, wybranej opcji wysyłki i wybranej firmy dostarczającej zamówienie.
 3. Zamówienia o wartości powyżej 150 zł opłacone z góry wysyłamy Pocztą Polską lub Paczkomatami na koszt sklepu.
 4. W przypadku zwrotu zamówienia do nadawcy (sklep MelonMask.pl) z powodu błędnie podanego przez Klienta lub niepełnego adresu doręczenia, odmowy przyjęcia paczki przez adresata lub nieodebrania paczki w określonym terminie, przed ponownym wysłaniem przesyłki Klient zobowiązany jest do opłacenia kosztów zwrotnej przesyłki.

Reklamacja towaru

 1. Reklamacje dotyczące niezgodności przesłanego towaru ze złożonym zamówieniem, lub ujawnieniem jego ewentualnych wad rozpatrywane są na podstawie pisemnego zgłoszenia wysłanego na adres hello@melonmask.pl. Zgłoszenie powinno zawierać wszystkie potrzebne dane umożliwiające reklamację (imię nazwisko, numer zamówienia, opis wady lub uzasadnienie reklamacji).
 2. Reklamacje rozpatrywane będą w ciągu 7 dni od ich wpłynięcia.
 3. Do rozpatrzenia reklamacji konieczne jest odesłanie lub dostarczenie przez Klienta wadliwego towaru na adres Sklepu.
 4. Klient ma prawo wyboru formy rekompensaty za wadliwy towar: wymiana na towar pełnowartościowy, zamiana na inny wraz z rozliczeniem różnicy w cenie lub zwrot pieniędzy.
 5. W przypadku reklamacji, koszt odesłania towaru od Klienta do Sklepu ponosi Sklep do wysokości najniższej opłaty przesyłki obowiązującej w Sklepie. Podczas przesyłki towaru od Klienta do Sklepu, odpowiedzialność za przesyłkę spoczywa na Kliencie.
 6. Sklep dokłada wszelkich starań, aby produkty były jak najwierniej przedstawione na zdjęciach. Zdjęcia wykonywane są w warunkach studyjnych, przy profesjonalnym oświetleniu, a ich odbiór może zależeć od indywidualnych ustawień monitora lub wyświetlacza Klienta.
 7. Sklep jest odpowiedzialny wobec Klienta, jeżeli sprzedany produkt ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia), gdzie wadą fizyczną jest niezgodność dostarczonych produktów z umową. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 lat od daty dostarczenia produktu przez Sklep.

Zwrot towaru

 1. Zgodnie z ustawą z dnia 25 marca 2014 roku o Ochronie Praw Konsumentów, Klient ma prawo zwrócić towar zakupiony w Sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. W tym czasie należy poinformować obsługę Sklepu o zamiarze zwrotu (mailowo), podać numer konta bankowego, a następnie odesłać produkt najlepiej wraz z dowodem zakupu (paragonem) przesyłką poleconą w opakowaniu zabezpieczającym przed ryzykiem uszkodzenia w transporcie (do 14 dni). Sklep gwarantuje zwrot kosztów na wskazany przez Klienta rachunek bankowy w przeciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania przesyłki. Sklep nie przyjmuje przesyłek odesłanych za pobraniem.
  Zwroty prosimy odsyłać na adres:
  MelonMask.pl
  ul. Grzegórzecka 77B/33
  31-559 Kraków

Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.

Ochrona danych osobowych klienta

 1. Administratorem danych osobowych jest właściciel sklepu internetowego MelonMask.pl firma SELENATE s.c., ul. Grzegórzecka 77B/33, 31-559 Kraków.
 2. Dane podawane podczas rejestracji, składania zamówienia, zapisu do newslettera są przetwarzane wyłącznie dla potrzeb sklepu internetowego MelonMask.pl.
 3. Administrator Twoich danych w sklepie MelonMask.pl. dopełni wszelkich starań, aby Twoje prawa związane z danymi osobowymi były zachowane. A są nimi:
 • prawo do dostępu, sprostowania, a nawet usunięcia swoich danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia ich przetwarzania,
 • prawo do przenoszenia swoich danych osobowych,
 • prawo do podejmowania decyzji odnośnie wykorzystania danych do automatycznego profilowania,
 • prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec wykorzystywaniu danych osobowych,
 • prawo do bycia zapomnianym (usunięciu wszystkich danych).

Opis szczegółowego wykorzystania przez Administratora Twoich danych osobowych dostępny jest pod adresem: https://melonmask.pl/polityka-prywatnosci , zgodnie z obowiązkiem informacyjnym wynikającym z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych i w związku z przetwarzaniam danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

***

W przypadku, gdyby jakiekolwiek postanowienia Regulaminu Sklepu stały w sprzeczności z bezwzględnie obowiązującymi przepisami, w miejsce postanowień Regulaminu Sklepu stosuje się obowiązujące przepisy, a pozostała część Regulaminu pozostaje w mocy.